В Україні День слов’янської писемності й культури, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 встановлено і відзначається щорічно 24 травня.
Наприкінці травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності, яка була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» в честь візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
З нагоди цього свята 23 травня у дитячому відділі Сватівської ЦРБ
ім. Т. Полякова відбувся історико-культурологічний екскурс «З витоків словесних скарбів». Діти помандрували у світ слов’янської писемності та культури: ознайомились із відомостями про слов’янських просвітителів Кирила та Мефодія; про те як взагалі виникла мова та, як виникла наша рідна українська мова, бо вона є однією із слов’янських мов. Юні читачі мали можливість зіграти в гру «Хто правильно закінчить прислів’я», «Підберіть антоніми», відгадати загадки.
Ми маємо пишатися тим, що розмовляємо мовою Тараса Шевченка, Григорія Сковороди, Лесі Українки… але й водночас маємо пам'ятати, що мова — це багатство: його не виміряєш на вагу, не відчуєш в руках, не побачиш оком; його потрібно тільки відчувати всією своєю сутністю.
Тож потрібно зберегти культуру спілкування, культуру мислення, культуру душі!
|